نقش شورای شهر بروجرد در مشکلات مدیریت شهرداری

روزهای بروجرد: اوضاع آشفته شهرداری بروجرد آشکارتر از آن است که بتوان آن را پنهان نمود. بدون تردید یکی از مهم‌ترین عوامل این نابسامانی شورای شهر بروجرد است شورای شهری که با عملکرد و شیوه نظارتی خود نقشی اساسی در رکود و بحران در مجموعه‌ی مدیریت شهری بروجرد داشته است، رکود و بحرانی که مشکل بتوان‌ برای آن در سال های گذشته نظیری آورد.
 
بدهی 11 میلیارد تومانی به تامین اجتماعی، استخدام بدون مجوز و آزمون و ... چنان بلایی بر سر مدیریت شهرداری بروجرد آورده است که به نظر نمی‌رسد بتوان به این سادگی از این بحران ساخته شده توسط افراد ناکارآمد رهایی یافت.
 
برخی از کسانی که در سوء مدیریت شهرداری بروجرد تصمیم ساز بوده‌اند و خود از مقصران بوجود آمدن این وضعیت هستند با نزدیک شدن به انتخابات شوراها در نقش منتقد ظاهر شده و خود مدعی این نابسامانی‌ها شده‌اند البته این انتقاد و گله به بی تفاوتی مردم بروجرد نیز بر می‌گردد که با عدم شرکت در انتخابات شوراها باعث شدند برخی با بسیج کردن قوم و خویشاوندان خود به شورای شهر بروجرد راه پیدا کنند.
 
در طول این سال‌ها استخدام‌های بدون مجوز و آزمون، بار مالی سنگینی به مدیریت شهرداری بروجرد تحمیل نموده است که این فشار موجب شده کارهای عمرانی شهرداری بروجرد متوقف و یا حداقل بسیار کم رنگ و بی رمق باشد کافی است به این نکته توجه کنیم که شهرداری بروجرد ماهانه بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان حقوق و دستمزد به 1700کارمند و کارگر خود پرداخت می کند در حالی که بنا به گفته‌ی پازوکی سرپرست فرمانداری بروجرد چیزی حدود نیمی از این تعداد نیرو، مازاد بر نیاز شهرداری است که بدون مجوز و برگزاری آزمون و... استخدام شده‌اند افزون بر آن برگزاری آزمون استخدامی شهرداری بروجرد در سال گذشته و بلاتکلیفی شرکت کنندگان در این آزمون نیز خود بر مشکلات فعلی این سازمان افزوده است.

انتقادهای قائم مقام سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور درباره‌ی شهرداری بروجرد و نحوه‌ی مدیریت آن و التفات به این نکته که اینگونه انتقادها در حضور شهردار و اعضای شورای شهر یک منطقه  به ندرت اتفاق می افتد خود گویای همه چیز است: با توجه به استعدادها و موقعیت جغرافیایی و توانمندی‌های بروجرد این نوع مدیریت زیبنده شهر بروجرد نیست.
/ 0 نظر / 32 بازدید